W laseropunkturze igłę do akupunktury zastępuje się wiązką promieni świetlnych, emitowaną przez laser małej mocy. Promień lasera jest bardzo wygodnym i bezpiecznym "narzędziem". Nie narusza ciągłości skóry i głębiej leżących tkanek, nie powoduje bólu, nie daje powikłań.
Metoda ta stosowana jest od niedawna, jednak zyskuje coraz więcej zwolenników. W akupunkturze wykorzystuje się lasery małej mocy 1-6 miliwatów (mW), podczas gdy w chirurgii używane są lasery kilkadziesiąt tysięcy razy silniejsze.
Laseropunkturą uzyskuje się efekty przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, przeciwbólowe i biostymulacyjne, co może przyspieszać gojenie ran i wzbudzać niektóre procesy regeneracyjne w organizmie. W przypadku niedoczynności układu immunologicznego można pobudzić jego aktywność.
Laseropunktura jest niebolesną, nieinwazyjną, bezpieczną i bardzo skuteczną metodą leczenia, w związku z tym szczególnie proponowana jest dla dzieci jak i również osobom wrażliwym na akupunkturę klasyczną.
Badania potwierdzają, że laseropunktura (podobnie jak akupunktura) ma silne działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwobrzękowe oraz biostymulujące.
Laseropunkturę szczególne polecamy dzieciom z nawracającymi infekcjami górnych dróg oddechowych oraz ze słabą odpornością immunologiczną.
Wskazania do leczenia tą metodą są w zasadzie takie same jak w przypadku akupunktury.
WSKAZANIA DO LASEROPUNKTURY:
Choroby pochodzenia czynnościowego:
Choroby narządu ruchu.
Choroby układu nerwowego
Choroby wewnętrzne
Choroby narządów moczowo - płciowych
Choroby skóry
Choroby uszu, nosa i gardła
Inne